Fotbal / Liga 2 / Dunărea – Petrolul 1 – 3

Dunărea a pierdut pentru a 3-a oară consecutiv în campionatul Ligii a 2-a la fotbal. Călărășenii au încasat o nouă înfrângere, de această dată în fața propriilor suporteri.

Petrolul Ploiești a învins Dunărea cu scorul de 3 – 1 pe „Ion Comșa„ din Călărași. Dunărea a început bine partida dar pe parcurs, „găzarii„ lui Flavius Stoican au început să controleze meciul și au deschis scorul în minutul 14. Până la pauză s-a făcut 2 – 0 și în partea secundă tot Petrolul a fost la timonă. În minutul 56 s-a făcut 3 – 0 pentru oaspeți iar pe final Gliga a marcat pentru Călărași.