Liga 2 / Snagov – Dunărea 0 – 2 / Am învins!

Dunărea obține pima victorie din noul sezon al Ligii a 2-a în deplasare la Snagov.

Călărășenii obțin trei puncte importante într-un meci din cadrul etapei a 6-a în deplasarea de la Snagov. Dunărea a avut 1 – 0 la pauză prin reușita lui Bogdan Rusu, atacant care a fructificat o lovitură de pedeapsă în minutul 43. După pauză, echipa de pe malul Borcei a mărit diferența la 2 – 0 prin golul lui Ekollo din minutul 56.

După acest prim rezultat în care Dunărea obține 3 puncte clare, formația lui Pustai urcă pe locul 15 cu 5 puncte. Etapa următoare, programată pe 14 septembrie, Dunărea joacă acasă pe „Ion Comșa„ cu Universitatea Cluj de la 11:30. Până atunci, Dunărea joacă în Cupă în deplasare la Rapid București, pe 11 septembrie de la ora 17:00.

Au evoluat echipele:

Sportul Snagov: Oct. Stanciu – Poştoarcă, G. Apostol, Mocioarcă, Turbatu – Iul. Roşu, Fl. Lungu, Ad. Stoica (cpt.) – Safsaf, R. Bucur, Cubleşan
Rezerve: Micle – Stere, Al. Rusu, Mirică, Dorobanţu, Răileanu, C. Novac
Antrenor (de portari): Viorel Dumitrescu

Dunărea: Calancea – Sabangeanu, Bg. Şandru (cpt.), R. Crişan, Mendy – Rob. Boboc, Preoteasa – Gliga, Marrone, Ekollo – Bg. Rusu
Rezerve: Krell – Mutu, Honciu, Zete, Bawab, A. Lopez, Sibiceanu
Antrenor: Cristian Pustai