Cupa României / Dunărea – Dinamo în sferturi de finală!

Federația Română de Fotbal a stabilit, astăzi, 15 februarie la Casa Fotbalului, prin tragere la sorți, meciurile din faza sferturilor de finală ale Cupei României, ediția 2020/2021.

În urma tragerii la sorți, formația de pe malul Borcei, Dunărea Călărași va întâlni pe 4 martie FC Dinamo București pe arena „Ion Comșa„. Cele două formații s-au întâlnit ultima dată în sezonul Ligii 1, 2018-2019 în 3 partide oficiale.

Dinamo s-a impus în primul meci jucat „în Groapă„, scor 2 – 0 iar pe 4 mai 2019, Dunărea pregătită la acea vreme de Dan Alexa a învins Dinamo la Călărași cu scorul de 1 – 0, gol marcat de Ammari în minutul 70. Un singur meci s-a încheiat la egalitate, scor 0 – 0 pe 24 februarie 2019 la Călărași.